Ezen a weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújthassunk. További információért kattintson ide.
 <b>Ügyfélszolgálat</b> +36 30 327 6460 Ügyfélszolgálat +36 30 327 6460
 <b>Express szállítás</b> +36 30 624 8458 Express szállítás +36 30 624 8458
 <b>Műszaki tanácsadás</b> +36 30 624 8745 Műszaki tanácsadás +36 30 624 8745

A lazúrok fajtáiról dióhéjban

Először is azt kell meghatároznunk, hogy mi a lazúr, mivel nem klasszikus értelemben vett festék és nem is lakk. Ez egy teljesen külön kategória, ami természetes vagy mesterséges gyantán alapuló keverék. Kitűnő védelmet nyújt a fafelületnek úgy, hogy mélyen beszívódik a rostokba, így képezve filmréteget és a pigmentek segítségével csodás színt ad a fának, mégis látható marad annak erezete, így megőrizve a fafelületek szépségét.

Milyen lazúrt válasszunk?

Ha két nagy csoportra szeretnénk osztani, akkor lehet vízbázisú és oldószeres. Itt van máris a legnagyobb tévhit. Attól, mert a vízbázisú gyakorlatilag vízzel oldódik, még nem jelenti azt, hogy nincs káros hatása a szervezetünkre nézve. Viszont ennek ellenére, az oldószeres is lehet teljesen ártalmatlan. Hogyan lehet mindez? A kulcs az összetételben rejlik, amik lehetnek természetes, illetve szintetikus alapanyagok. A természetes lazúr növényi gyantát tartalmaz. Ennek a molekulái kisebbek a szintetikusnál, ezért sokkal tartósabbnak számítanak. A frissítő festés során még csiszolni sem kell a fát, mert az egyszerűen átkenhető. A műgyanta viszont kevésbé tartós és jól ismert a környezetkárosító hatása is.

A vékonylazúrok használata a nem mérettartó faszerkezetek esetén javasolt. Ez viszont kevésbé védi a fát a környezeti hatásoktól. Ellenben nem hámlik és nem kell csiszolni, ha újra festenénk. A vastaglazúr a mérettartó szerkezetek esetén jön jól, mint amilyenek a nyílászárók. Vízlepergető hatása révén sokkal jobban védi a fát.

Tartalomhoz tartozó címkék: lazúr lazúrfesték