Ezen a weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújthassunk. További információért kattintson ide.
 <b>Ügyfélszolgálat</b> +36 30 327 6460 Ügyfélszolgálat +36 30 327 6460
 <b>Express szállítás</b> +36 30 624 8458 Express szállítás +36 30 624 8458
 <b>Műszaki tanácsadás</b> +36 30 624 8745 Műszaki tanácsadás +36 30 624 8745

Padlófestés lépésről lépésre

Sokan el sem gondolkodnak azon, hogy a padlófestést esetleg egyedül is elvégezhetnék, hiszen egyértelmű számukra, hogy kiszervezik a feladatot. A másik táborban pedig ott vannak az ezermesterek, akik mindig saját kezűleg végzik a felújítási, átalakítási munkákat. A padlófestésnek alapvetően három lépése van: a felület előkészítése, a megfelelő tulajdonságokkal rendelkező padlófesték felvitele és a felületzárás. Amennyiben tökéletes végeredményt szeretne elérni, akkor egyik lépést se hagyja ki! A padló ugyanis akkor lesz szép, ha festék lekezelt felületre kerül, a folyamat végén pedig védőréteg kerül rá.

Előkészítés, padlófesték felvitele, felületzárás

Az első és egyik legfontosabb teendő az fogadófelület előkészítése. Ehhez hozzátartozik az esetleges hibák kijavítása, betapasztása, illetve a járófelület teljes felületének zsírtalanítása. Mielőtt felkerülne a padlófesték a felületre, fontos, hogy alaposan portalanítsa, utána pedig egy nedves ronggyal áttörölje. Aljzatok esetén kiemelten fontos az alapozás folyamata, a kellő tapadás biztosítása érdekében. Amennyien elhagyjuk az alapozást, könnyen előfordulhat, hogy a padlófestékünk idő előtt felkopik, helyenként egyszerűen elválik és akár kézzel is felszedhető. Festéskor érdemes szem előtt tartani, hogy a padló a erős igénybevételnek kitett felület, mindig olyan bevonóanyagot válasszon aminek magas a kopásállósága. Ennek megfelelően kell belőni a festékmennyiséget, illetve a munkára fordított időt, energiát. Mivel nincs két teljesen ugyanolyan felület, ezért érdemes kitapasztalni, hogy mennyire híg anyaggal tud szépen dolgozni. A festéket legalább 2 rétegben kell felvinni, de sok esetben szükség van egy 3., esetleg 4. rétegre is a tökéletes fedés elérése érdekében. Ez azért kiemelten fontos, mert ha vékony réteget viszünk csak fel, az a kopás hatására sokkal hamarabb tud teljesen elvékonyodni. Bizonyos padlóbevonatokat akár lakkal is le tudunk kezelni, hogy még kopásállóbb felületet kapjunk, ám ez csak speciális esetekben, például decor felületek létrehozásakor szokott szóba jönni.

Tartalomhoz tartozó címkék: padlófesték parkettalakk